tel.: 12 638 39 39 fax: 12 636 56 58 drewit@drewit.krakow.pl

Lato, lato wszędzie. Także w kuchni

Owoców jest bez liku, a warzywa są najsmaczniejsze właśnie o tej porze roku. Przygotujmy z nich coś pysznego, a przy okazji pomyślmy o przetworach na zimę. Przyda się więc kuchenna spiżarnia! Latem często korzystamy z usług dobranej pary – szuflady i sortowników. A skoro są wakacje, to musi być randka na wyspie.

Latem w kuchni królują sezonowe warzywa i owoce. Lekkie sałatki, zimne desery, soczyste przekąski, chłodniki… Wymieniać można długo. Niektórzy już latem myślą o zimie i przygotowują przetwory, do przechowywania których warto znaleźć odpowiednie miejsce. Gdy doskwierają upały, warto mieć także szufladę na napoje orzeźwiające. Oto pięć rozwiązań kuchennych, które z pewnością przydadzą się w gorące dni.


Na owoce i warzywa
Szuflada to bez wątpienia najlepsze miejsce do przechowywania. Zwykle trzymamy w niej przybory kuchenne, zastawę i sztućce, ale latem mogą do niej trafić także warzywa i owoce, na które już nie ma miejsca w lodówce. Trzeba jedynie pamiętać, żeby nie leżały zbyt długo, ale latem zielone produkty schodzą jak świeże bułeczki. Spośród tysięcy szuflad dostępnych w sklepach wybierzmy taką, której wnętrze dostosujemy do swoich potrzeb. – Nasze nowe szuflady Matrix S charakteryzują się całkowitą swobodą aranżacji. Można je dowolnie konfigurować, tak żeby przystosować je do indywidualnych wymagań. Są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych, tak żeby pasowały do każdego wnętrza – poleca Michał Kichler, ekspert ds. okuć kuchennych Häfele. Duży udźwig szuflad pozwala na przechowywanie sprzętów niezbędnych do przygotowania letnich posiłków i koktajli.


Dobrana para
Pamiętajmy, że pozostałości z warzyw i owoców to odpady organicznie i powinny trafić do odpowiedniego pojemnika na śmieci. Do innego kubła wrzucamy papier, do innych metale i tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady i odpady zmieszane. Segregacja śmieci jest ważna przez cały rok. W dzisiejszych czasach z odzyskanych dzięki niej surowców mogą powstawać nawet meble kuchenne, ubrania, namioty, doniczki itp. Urządzając kuchenną strefę zmywania warto zatem pomyśleć o sortownikach. Podobnie jak z szufladami – niech będą to rozwiązanie elastyczne. Szuflady i sortowniki to zresztą bardzo zgrana para. – Sortowanie ma być jak najprostszą czynnością. Wielkość i łatwy dostęp do pojemników to podstawa. Warto zwrócić uwagę na nowość na rynku – sortowniki Unico, wkładane do szuflady. Dzięki temu pojemniki wysuwają się poza obrys korpusu. W zależności od szerokości szafki mamy do wyboru różne konfiguracje pojemników – doradza ekspert z Häfele.


Wsparcie dla lodówki
Po gotowaniu w piękny, letni dzień niema nic lepszego od szklaneczki czegoś orzeźwiającego. Zapasy napojów chłodzących powinny być spore. Oczywiście, większość z nich przechowujemy w lodówce, ale gdy nie jest ona zbyt duża, przyda się wsparcie. Idealne na puszki i butelki są niskie cargo Sige 002i lub 004i. Dzięki niej nawet wąska przestrzeń wykorzystana jest do końca.


Grill i zima
Skoro już o napojach mowa… Wakacje to sezon, w którym grill płonie na okrągło. A grill to przecież znajomi i goście. Gościa trzeba ugościć, a żeby ugościć, to trzeba mieść czym. Należy być przygotowanym nawet na zjazd całej rodziny. – Na megazapasy, także te płynne, nadaje się nasze wysokie cargo dwa w jednym z dodatkowymi półkami na skrzydle szafki lub cargo Sige 295i mieszczące pięć pojemnych koszy – radzi Michał Kichler. Takie regały to domowa spiżarnia, w której na zimę przechowamy przetwory przygotowane latem z najpyszniejszych owoców i warzyw.


Nastój na wyspie
Aby gościom było miło lub aby kulinarna randka w kuchni była niezwykle udana, powinniśmy zadbać o kameralną atmosferę. Imprezowy lub romantyczny nastrój stworzy oświetlenie, święcące różnymi kolorami. – Polecam oświetlenie RGB lub multi-white, które umożliwia zmiany barw i natężenia smartfonem dzięki łączności bluetooth przez urządzenie BLE BOX. Zmienne oświetlenie na pewno zrobi wrażenie na gościach – doradza Michał Kichler, ekspert ds. okuć meblowych z firmy Häfele. Najlepsze efekty świetlne uzyskamy dzięki taśmom LED, które posłużą także do wyeksponowania niektórych części kuchni np. wyspy. Bo jak lato, to wyspy nie może przecież zabraknąć.

Źródło: Systemy-Hafele.pl